شرکت سرمایه گذاری مسکن از بدو تاسیس در جهت گسترش فعالیت های خود به اقصی نقاط کشور ، نسبت به ایجاد شعب و نمایندگی ها در سراسر کشور اقدام نموده است که این شعب و نمایندگی ها در راستای برنامه تحول استراتژیک شرکت و تبدیل آن به شرکتی با ساز و کار (هلدینگ) از سال 1385 به تدریج تبدیل به شرکت های مستقل گردیده اند که شرکت سرمایه گذاری مسکن گیلان یکی از این شرکت ها می باشد.

شرکت سرمایه گذاری مسکن گیلان از سال 1369 و در قالب شرکت سرمایه ‏گذاری مسکن شعبه گیلان، فعالیت خود را در سطح این استان، و به عنوان یکی از بزرگترین انبوه ‏سازان  منطقه آغاز نموده و تاکنون توانسته است بالغ بر 3100 واحد مسکونی، تجاری و اداری را با زیربنای 375000 متر مربع به بازار عرضه نماید

طراحی و اجرای مجموعه‏ های مسکونی و تجاری، با استانداردهای بالا در زمینه کیفیت و کاربرد، یکی از اهداف همیشگی این شرکت بوده است. از جمله می‏توان به مجتمع های مسکونی لاکانشهر و پردیسان رشت اشاره نمود که با فضای سبز بسیار زیبا و وسیع از مشهورترین پروژه ‏های استان گیلان می‏ باشند

همچنین مجتمع‏های 134 واحدی ترنج دهکده ساحلی انزلی، 88 واحدی نارنج دهکده ساحلی انزلی، 156واحدی افرا گلسار رشت، را می‏توان به‏ عنوان واحدهای احداثی شاخص این شرکت از لحاظ کیفیت، طراحی و مرغوبیت دانست.

از طرفی اجرای پروژه ‏های ساختمان مدیریت و شعبه مرکزی بانک مسکن استان گیلان و مرکز خرید ایرانیان، نقطه عطف فعالیت‏های این شرکت در راستای احداث واحدهایی با کاربری متناسب با نیاز بازار است، که نشان دهنده پتانسیل‏های بالای این شرکت، در امر ساخت و ساز می‏باشد. همین امر ، سرمایه‏ گذاری‏های جدید این شرکت‏ در طراحی و اجرای پروژه‏ های مرکز خرید دیلمان ، ساختمان مهرگان، مجتمع پزشکی آتیه و مجموعه مسکونی گلفام را حاصل نموده است 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرکت گروه ســرمایه گذاری مسـکن(سهامی عام) 

شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن، از بزرگ‌ترین فعالان صنعت ساختمان و انبوه‌سازی در کشور است که در ششم اردیبهشت ماه سال 1369 تاسیس شد. فعالیت‌های شرکت در زمینه‌هایی چون ساخت مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری و آموزشی و نیز ساخت آزاد راه، خطوط انتقال آب و آماده سازی زمین متمرکز شده است. از ابتدای تاسیس تاکنون عملیات اجرایی حدود 65 هزار واحد مسکونی در قالب حدود 360 پروژه آغاز شده که بالغ بر 50 هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

گروه سرمایه‌گذاری مسکن دارای 15 شرکت تابعه است که در 28 استان و 36 شهر کشور، گسترده شده‌اند. شرکت در سال 1382 وارد بازار بورس شد و طی چند سال اخیر، سهام پنج شرکت زیر مجموعه در بازار سرمایه ایران پذیرفته شده‌اند. آخرین سرمایه ثبت شده شرکت، 5000 میلیارد ریال است و «شرکت گروه مالی بانک مسکن» سهامدار اصلی این شرکت است.

 

شرکت‌های تابعه

 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن منطقه غرب (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن گیلان (سهامی خاص)
 • شرکت مهندسین مشاور سرمایه‌گذاری مسکن (سهامی خاص)
 • شرکت پارس مسکن سامان (سهامی خاص)
 • شرکت بازرگانی سرمایه‌گذاری مسکن (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن نوین پایدار (سهامی خاص)
 • شرکت پویا نوین پارس (سهامی خاص)

وب سایت شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن www.maskanco.ir

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

موضوع فعالیت شرکت سرمایه گذاری مسکن گیلان

الف) تهیه زمین و غیر منقول (عرصه و اعیان) اعم از خرید یا اجاره یا تملک یا از طریق ادارات زمین شهری و غیره جهت پروژه های ساختمانی.

ب) مطالعه و طراحی و اجرای طرحها و پروژه های شهرسازی وساختمانی اعم از : مسکونی ، اداری ، تجاری ، تاسیساتی و ...

پ) انجام کارهای مقاطعه کاری اعم از اینکه شرکت کارفرما باشد یا پیمانکار.

ت) قبول مشاوره و نظارت و اجراء و انجام کارها و پروژه های ساختمانی بصورت پیمانکاری یا امانی.

ث) تهیه و تولید مصالح و کلیه لوازم و ماشین آلات ساختمانی ، چه بصورت ایجاد کارخانه و یا خرید از داخل یا خارج به منظور استفاده و یا فروش آنها.

ج) خرید و وارد نمودن ماشین آلات مورد نیاز و مصالح ساختمانی و سایر وسایل و مواد و لوازمی که برای انجام موارد فوق لازم باشد.

چ) جذب سرمایه های اشخاص حقیقی و حقوقی و مشارکت مدنی درایجاد، ساخت، توسعه و تکمیل پروژه های ساختمانی و تاسیساتی و صنایع مرتبط با آنها.

ح) واگذاری زمین، واحدها، ساختمانها و تاسیسات احداثی متعلق به شرکت به اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی بصورت فروش قطعی (نقدی یا اقساطی) یا اجاره به شرط تملیک یا امانی و یا به هر طریق دیگر و معاوضه زمین با زمین و مستغلات.

خ) دریافت و کسب اعتبار یا هرگونه تسهیلات مالی از طریق اخذ تسهیلات یا مشارکت مدنی با بانکها و سایر سازمانهای تامین کننده منابع مالی یا پیش فروش مستحدثات.

د) هر نوع سرمایه گذاری و مشارکت حقوقی با اشخاص حقیقی یا حقوقی اعم از سرمایه گذاری مستقیم یا خرید و فروش سهام چه در داخل و یا خارج از کشور.

ذ) بطور کلی انواع سرمایه گذاری و انجام فعالیتهای اقتصادی ، تولیدی، صنعتی و تجاری در صنایع ساختمان سازی و ساختمان داری و شهرسازی بمنظور تامین زمین و خرید غیرمنقول اعم از عرصه و اعیان و اجرای طرح و پروژه های مورد نظر و ایجاد و توسعه و تکمیل واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، مراکز فرهنگی و اجتماعی و فروش واگذاری آنها بطرق مختلف و انجام مطالعات کاربردی و خدمات فنی و اجرایی و ساخت آفرینی نرم افرازها و سخت افرازها و توسعه فن آوریهای ساختمانی و مستندسازی و ترویج و بومی سازی، عقد قراردادها و موافقت نامه های بین المللی و انجام امور عملیات اداری، مالی، فنی،تجاری و اجرایی که بطور مستقیم یا غیرمستقیم مرتبط با موضوع و اهداف شرکت باشد.