مصوبات کمیسیون ماده پنج اعلام عمومی می‌شود؟

مصوبات کمیسیون ماده پنج اعلام عمومی می‌شود؟

به دنبال دستور وزیر راه و شهرسازی برای انتشار عمومی مصوبات کمیسیون ماده پنج شهرها، مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی از رونمایی سامانه گردش کار مصوبات کمیسیون ماده ۵ و استفاده مدیران شهرسازی ۳۱ استان کشور در گام اول آن سامانه خبر داد و گفت: استفاده عمومی از مصوبات کمیسیون ماده ۵ تا اواسط ۹۶ اجرایی خواهد شد. مسعود حمزه‏ای مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به راه‏اندازی سامانه مکانیزه گردش کار مصوبات کمیسیون ماده ۵ و آموزش آن به مدیران شهرسازی سراسر کشور اظهار کرد: پیرو وعده‏های پیشین برای اجرایی و عملیاتی شدن سیستم مکانیزه گردش کار و مصوبات کمیسیون ماده پنج در سال جاری، گام اول و دوم این‌کار که شامل طراحی سامانه و اتصال اطلاعات کمیسیون ماده ۵ به پایگاه اطلاعات جغرافیایی است انجام شد.

او با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از مدیران شهرسازی در هفته گذشته در کارگاهی دو روزه روش استفاده از سامانه را آموزش دیده‏اند تاکید کرد: ۵۰ درصد دیگر از مدیران شهرسازی در هفته جاری در کارگاهی دو روزه روش استفاده از سامانه گردش کار مصوبات کمیسیون ماده ۵ را آموزش خواهند دید. حمزه‏ای همچنین از مراسم رونمایی از سامانه و عملیات اجرایی‏شدن سیستم مکانیزه مصوبات کمیسیون ماده پنج خبر داد و افزود: در مرحله نخست، این سیستم به صورت مستقل یعنی به تنهایی انجام کار می‏دهد و در مرحله دوم سامانه به پایگاه اطلاعات جغرافیایی متصل خواهد شد که قبل از آن لازم است تا اطلاعات همه شهرها در پایگاه اطلاعات جغرافیایی قرار بگیرد.

او با بیان اینکه تغییرات طرح‌های تفصیلی شهری در ابتدا باید در طرح‌های تفصیلی اِعمال و در کمیسیون ماده پنج روی نقشه‏ها اصلاح شود، تصریح کرد: مجموع این دو گام؛ ‏یعنی طراحی، راه‏اندازی و آموزش مدیران شهرسازی و همچنین اتصال اطلاعات کمیسیون ماده پنج بر اطلاعات جغرافیایی که قبل از آن نیازمند قرارگیری اطلاعات تفصیلی تمامی شهرها در پایگاه اطلاعات جغرافیایی است تبدیل به یک بسته قابل استناد خواهد شد.حمزه‏ای ادامه داد: گام بعدی این است تا کلیه اطلاعات کمیسیون ماده پنج از طریق همین سامانه در اطلاع عموم قرار بگیرد. مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران درباره زمان نهایی قرار گرفتن طرح‌های تفصیلی تمامی شهرهای کشور روی پایگاه اطلاعات جغرافیایی، گفت: اطلاعات طرح تفصیلی برخی از شهرها در پایگاه اطلاعات جغرافیایی قرار گرفته است. طرح‌های تفصیلی با مدلی که بر اساس دستورالعمل استانداردسازی در حال تهیه است در پایگاه اطلاعات جغرافیایی قرار می‏گیرد که بخشی از آن هنوز انجام نشده است.

حمزه‏ای تاکید کرد: در حال حاضر، مدیران شهرسازی استان‏های سراسر کشور، می‏توانند به سامانه متصل شوند و اطلاعات کمیسیون ماده پنج را به جریان بیندازند و در نهایت خروجی آن را برای دفتر نظارت و حوزه معاونت ارسال کنند. او در مورد استفاده عموم شهروندان از اطلاعات کمیسیون ماده پنج گفت: امیدواریم تا اواسط سال آینده بتوانیم این‌کار را به سرانجام برسانیم.

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3920 تاریخ چاپ:1395/09/06 بازدید:145بار کد خبر: DEN-1080920

 

۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید