برنامه مشترک برای مسکن محرومان

برنامه مشترک برای مسکن محرومان


دنیای اقتصاد: بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ساخت 14 هزار واحد مسکونی ویژه خانوارهای ساکن در روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته کشور تفاهم کردند.

 

به گزارش «دنیای اقتصاد»، در قالب این تفاهم‌نامه که صبح دیروز به امضای علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن و محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) رسید، در 18 استان محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور، 14 هزار واحد مسکونی برای خانوارهای روستایی مستضعف تا پایان سال 97 ساخته و به این خانوارها تحویل می‌شود.مدیرعامل بنیاد برکت در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: عملیات اجرایی ساخت این واحدها بلافاصله بعد از امضای تفاهم‌نامه آغاز خواهد شد که برآورد اولیه از حجم سرمایه‌گذاری برای ساخت این واحدها حدود 350 میلیارد تومان است.

عارف نوروزی افزود: براساس محاسبات کارشناسی صورت گرفته ساخت هریک از این واحدها بین 25 تا 30 میلیون تومان هزینه خواهد داشت که از این میزان برای هر واحد مبلغ 3 میلیون و500 هزار تومان کمک بلاعوض از سوی ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره) پرداخت خواهد شد. وی ادامه داد: مابقی هزینه ساخت این واحدها از محل تسهیلات مسکن روستایی و همچنین منابع حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) که در اختیار بنیاد مسکن قرار دارد، تامین می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این نشست اعلام کرد: در قالب این تفاهم‌نامه امکانی برای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) فراهم شده است تا بتواند کمک موثری را برای تامین مسکن در مناطق محروم روستایی ارائه کند. محمد مخبر ادامه داد: در ستاد اجرایی، محور کار و اساسی‌ترین بحث ما موضوع اشتغال و معیشت مردم به خصوص اقشار و گروه‌های مستضعف است که امضای قرارداد ساخت 14 هزار واحد مسکونی روستایی در مناطق محروم نیز در راستای این ماموریت مهم صورت می‌گیرد. روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3927  تاریخ چاپ:1395/09/17 بازدید:193بار کد خبر:  DEN-1082138
۱۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید